Prohlášení o přístupnosti

Na těchto stránkách je zohledněna přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly zásady přístupnosti v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně dalších zákonů, publikovaných ve znění pozdějších předpisů.

Prohlášení o přístupnosti se vztahuje na povinně zveřejňovaný obsah webových stránek, publikovaných na internetové adrese: www.skolahorniblatna.cz, jak ukládá zákon, pro úsek školských zařízení.

STAV SOULADU

Webové stránky školy, jsou plně responzivní, jsou tedy schopny modifikovat svoji podobu v závislosti na detekovaném zobrazovacím zařízení (PC, mobilní zařízení, SMART TV a podobně). I přes zákonné výjimky pro školská zařízení v citovaném zákoně, viz výše, umožňuje školní web v plném rozsahu změny kontrastu pozadí (automaticky akcentuje zapnutí denního a nočního režimu v prohlížeči), či změnu velikosti formátu písma nebo audio přehrávání textu článků. Bylo tak vyvinuto maximální úsilí pro usnadnění používání webu také uživatelům s širokou škálou onemocnění spojených s kognitivními, zrakovými a jinými funkcemi.

Usnadnění

• Jednotlivé textové stránky umožňují zvětšování písma.
  • Kontrast se automaticky změní dle aktivovaného módu v prohlížeči (světlý x tmavý).
  • Zvětšování obsahu lze provést také pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů.
  • Web je přizpůsoben pro používání na mobilních zařízeních.
  • Při tisku stránek je do tiskárny odeslán pouze obsah stránky bez zbytečných částí, které nemají v tiskové verzi smysl (menu, formuláře, atd.).
  • Je k dispozici Mapa webu.

Informace prezentované v jiných formátech:

Některá sdělení jsou prezentována, vzhledem ke svému rozsahu nebo struktuře, ve formátu PDF, DOC, XLS nebo ZIP.

Pro jejich prohlížení je možné použít volné programy, např.:

• PDF - Prohlížeč Adobe Acrobat Reader
  • DOC - Prohlížeč Microsoft Word Viewer
  • XLS - Prohlížeč Microsoft Excel Viewer
  • ZIP -  Archivační program 7-Zip

Podporované prohlížeče:

• Microsoft Internet Explorer 8.0 a vyšší
  • Microsoft Edge
  • Mozilla Firefox
  • Google Chrome
  • Apple Safari
  • Opera

Náměty, postřehy nebo informace o chybách webu, zašlete na adresu technického správce webu.

Kontakt na technického správce webu:

Bc. Bohuslava Heinrichová

info@slavkaheinrichova.cz

www.slavkaheinrichova.cz

Postupy pro prosazování práva:

V případě, že Vám nebyla poskytnuta odpověď nebo poskytnutá odpověď je neadekvátní či neuspokojivá v souvislosti s Vaší žádostí či oznámením ohledně přístupnosti internetových stránek nebo webové aplikace, kontaktujte příslušný orgán pro prosazování práva:

Ministerstvo vnitra, odbor eGovernmentu

Náměstí Hrdinů 1634/3