MATEŘSKÁ ŠKOLA

Jsme jednotřídní mateřská škola rodinného typu s nižším počtem dětí a heterogenním uspořádáním třídy. Respektujeme individuální rozvojové potřeby a možnosti jednotlivých dětí. Snažíme se, aby čas prožitý ve školce byl pro děti radostí, příjemnou zkušeností a zdrojem dobrých a spolehlivých základů do života i vzdělávání.

Číslo účtu k úhradě školkovného: 6489852379/0800

Zimní pohádka

V úterý 12. 3. vyrazila naše školka do Abertam, kde proběhlo divadelní představení Zimní pohádka. Jednalo se o vyprávění o zlobivém sněhulákovi, do hraní byly zapojeny také děti.

V pátek 15. 3. jsme všichni vyrazili na statek do Abertam. Čekala nás tam hlavně návštěva zvířátek (různé rasy ovcí, krávy, hlídací psi) a také malá prohlídka techniky.

Canisterapie

Ve čtvrtek 18. 1. nás navštívil pan Bohumil Stránský se svými dvěma parťáky – Karolínkou a Hugem. Pan Stránský se věnuje canisterapii, kromě toho má odchytovou službu a záchrannou stanici pro pejsky. Karolínka a Hugo jsou psi plemene leonberger a mají za sebou speciální výcvik, díky kterému jsou využíváni jako terapeutičtí psi. Děti byly poučeny ohledně správného zacházení se psem, jak reagovat, když potkají třeba samotného cizího psa venku, Hugo jim předvedl plnění povelů svého pána a nakonec si mohly děti oba pejsky pohladit a pomazlit.

Vánoční sklizeň

Děti v naší školce mají díky paní učitelce jedinečnou možnost se starat o banánovou palmu a pozorovat vývoj plodů, které si před Vánoci sklidily a ochutnaly.

Vánoční nadílka ve školce

Ve středu 20. 12. zavítal do školky Ježíšek. Dárky přinesl dětem dřív, aby si s nimi stihli pohrát, než jim začnou vánoční prázdniny.

Logohrátky Slávka Boury

Ve čtvrtek 14. 12. naši školu navštívil známý Slávek Boura se svým programem Logohrátky. Pan Boura všechny strhnul ke spolupráci a děti i žáci si program velice užili.

Vánoční vyrábění

Od Halloweenu školáci i děti ze školky vyráběli dárkové vánoční předměty na prodejní trhy. Zde pár fotek z pečení perníčků a výroby mýdel, ostatní vyrábění bylo natolik hektické, že nebyl prostor fotit.

Ve čtvrtek 7. 12. jeli školáci a předškoláci do školy v Perninku. Nejprve se každý vyfotil do kalendáře na příští rok, který si rodiče budou moci koupit. Potom navštívili sférické kino, což je nafouknutá kopule ve třídě, kde zhlédli naučný pořad o vesmíru.

Mikulášská besídka

Ve středu 6. 12.  proběhla Mikulášská besídka v tělocvičně školy. Děti ze školky si připravily Mikulášskou pohádku o napraveném hříšníkovi Péťovi, školáci nacvičili krátké taneční vystoupení. Potom se všichni i s rodiči a dalšími diváky přesunuli do školní jídelny, kde byly připraveny prodejní trhy vánočních výrobků a drobné občerstvení.

Mikuláš ve školce

V úterý 5. 12. jako již tradičně navštívili školku čertíci ze školy. Děti zazpívaly společnou písničku, za což od školáků dostaly balíčky a adventní kalendáře. Školáci potom samozřejmě dostali také svoji nadílku.

Sv. Martin

V pátek 10. 11. proběhlo ve školce svatomartinské dopoledne. Nejdřív si děti poslechly legendu o sv. Martinovi a pak si upekly svatomartinské rohlíčky.

Halloweenské dopoledne

Ve středu 25. 10. si děti ze školy a školky užily Halloween v tělocvičně. Proběhlo několik soutěží, menší občerstvení a na závěr dětská diskotéka. Připravená výzdoba prošla zkouškou zátěže na páteční Halloween pro veřejnost.

Z keříku do hrnečku

Školkové děti si vyzkoušely proces výroby vlastního šípkového čaje. Při vycházce šípky nasbíraly v okolí školky, potom je očistily, nasušily a nakonec vyrobily domácí šípkový čaj, který také ochutnaly.

Festival pohádek KV

Ve středu 18. 10. se naši žáci a starší školkové děti zúčastnili promítání pásma večerníčků v rámci Festivalu pohádek v kině Drahomíra v Karlových Varech. Cestu do Varů absolvovali vlakem, zpátky je dovezlo obecní auto. Viděli například různé příběhy Krtečka, kocoura Mikeše, Macha a Šebestové a další.

Botanická zahrada Bečov

V pátek 15. 9. navštívili školáci i školkoví Bečovskou botanickou zahradu. Během úvodního povídání zaznělo pár písniček. Potom si vyzkoušeli výrobu vlastního moštu, který mohli ochutnat. Během následné procházky zahradou paní průvodkyně ukázala dětem různé druhy ovoce a zeleniny, které se zde pěstují.